MENU
Головна » 2012 » Май » 2 » Травневі свята
11:09
Травневі свята
Травневі свята мають древню історію. Три тисячі років тому жителі Стародавньої Італії поклонялися богині Майї - покровительки землі і родючості. На честь неї останній місяць весни назвали травнем, а в його перший день влаштовувалися гуляння і урочистості. 

Історія свята 1 Травня, Дня солідарності трудящих, починається з липня 1889 року. Тоді Конгрес II Інтернаціоналу ухвалив доленосне рішення про щорічне святкування «всім світовим пролетаріатом» цього священного дня в пам'ять про героїчну боротьбу американських робітників у Чикаго проти капіталістів і експлуататорів. 

Комуністи вперше відзначили 1 Травня в 1890 році в Варшаві. За радянських часів 1 Травня, що став фактично державним святом, любили не стільки за солідарність з робітниками всього світу, скільки за те, що травневі свята і День Перемоги давали можливість і згадати про прекрасні трудові традиції і про минулу війну, і скопати городи, посадити картоплю, моркву і цибулю. 

Країни колишньої східної демократії вже прийняті в EC і НАТО і забули, що 1 травня треба з квітами колонами марширувати мимо трибун з партійними бонзами. У республіках колишнього СРСР все інакше: в Казахстані 1 травня святкується як День єдності народів Казахстану. У Києві в цей день комуністи йдуть на площі, а народ - в ліс шашлики смажити. 

У деяких країнах 1 Травня як і раніше державне свято. Наприклад, у ПАР День солідарності проводиться під патронатом влади. Профспілки організовують виставки виробів народної творчості, розпродаж товарів ширвжитку за зниженими цінами, виступи самодіяльних і професійних музичних колективів. 

На Сицилії всі від малого до велика в першотравневі дні збирають лугові ромашки, які, за місцевими повір'ями, приносять щастя. В Іспанії 1 травня вважається Святом всіх кольорів. Для берлінської поліції 1 Травня не червоний, а чорний день календаря. Численні партії та рухи проводять в цей день мітинги, які незмінно закінчуються бійками і колотнечами, а ліві і екстремісти-антиглобалісти влаштовують погроми в багатих і етнічних кварталах німецьких міст. 

Прагматичні американці 1 Травня працюють. Країни Європи теж не згадують американських робітників. Але в Англії 1 Травня - вихідний. У 1977 році, коли лейбористська партія була при владі, цей день став державним святом, що викликало у консерваторів шок. «Ну ось, дочекалися - скоро і у нас буде соціалізм», - писала лондонська «Таймс». 


Відео з архіву
Категорія: Цей день... | Переглядів: 667 | Додав: Zahar2008 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]